فرصت دو ماهه به نهادهای مالک سازه های دریایی بدون مجوز در هرمزگانبه گزارش ایرنا، جاسم جادری عصر روز سه شنبه در نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان با تاکید بر لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم دریا، افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان نیز در مدت 90 روز تمام پرونده های مرتبط با این بحث را تعیین تکلیف و نتیجه را به این کمیته اعلام کند.
وی تصریح کرد: طی چهار سال اخیر از ساخت و سازهای بدون مجوز در نوار ساحلی استان جلوگیری شد و اجازه ندادیم چنین اقداما هایی استمرار یابد.
جادری خاطر نشان کرد: دستگاه ها و اداره های دولتی متولی در حوزه ساحل و دریا علاوه بر انجام بازدید های ادواری، مکلف به ارائه گزارش ساخت و سازهای بدون مجوز به دبیرخانه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان واقع در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هستند.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان مکلف است برنامه بازدید مشترک از سواحل و دریا را هر سه ماه یکبار انجام داده و نتیجه را به کمیته ارائه کند.
وی ادامه داد: این بازدیدها به منزله تداخل در شرح وظایف اعضای کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان نیست.
مجموع سواحل در هفت استان ساحلی کشور پنج هزار و 800 کیلومتر است که از این میزان دو هزار و 238 کیلومتر یعنی بیش از 38 درصد سواحل کشور در هرمزگان قرار دارد.
7198/7408
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*